معرفی اپلیکیشن های جالب

۱- Meal Snap، اپلیکیشن کالری‌شمار: اپلیکیشن‌های خاص ورزش و تناسب و اندام و رژیم کم نیستند، اما Meal Snap چیز خاصی است، با کمک این اپ می‌توانید از بشقاب غدایتان عکس بگیرید، تا کالری آن محاسبه شود! دست‌کم این چیزی است که نویسندگان این اپ ادعا می‌کنند. برخلاف اپ‌های مشابه اصلا لازم نیست که شما خودتان غذایی را که می‌خورید و مقدار آن را، به اپ معرفی کنید، خود اپ همه کارها را انجام می‌دهد. شما حتی می‌توانید عکس را به همراه کالری تخمینی آن به توییتر و فیس‌بوک خودتان پست کنید.

البته مشخص نیست که این اپ قادر به محاسبه کالری غذاهای ایرانی هم هست یا نه!!

۲- اپلیکیشنی برای کارگردانی فیلم‌های صامت!: گرچه ما ایرانی‌ها به واسطه پخش مرتب و بی‌وقفه فیلم‌های صامت دهه‌ها قبل، هیچ وقت دلمان برای فیلم‌های صامت تنگ نمی‌شود! اما اگر به سرتان زد و قصد ساختن یک فیلم خانگی به سبک فیلم‌های صامت کردید، این اپ بسیار به کارتان می‌آید.

با کمک اپ Silent Film Director، می‌توانید سرعت فیلمبرداری، فیلتر و ساندترک را مشخص کنید و فیلم بسازید!

۳- اپلیکیشن‌ای برای ادیت و فیلترگذاری و اشتراک ویدئوها: دارندگان آی‌فون می‌دانند که Instagram که با آن می‌شود عکس‌ها را به اشتراک گذاشت، تا چه میزان محبوب است. vlix اپ‌ای است که همین کار با ویدئوهای شما می‌کند و با آن می‌توانید، عنوان‌بندی ابتدایی و انتهایی و فیلترهای متنوع را اعمال کنید و ویدئوها را به سادگی به اشتراک بگذارید.

۴- Guardly، اپلیکیشن مدیریت بحران!: فرض کنید که یک بیکار دچار ناراحتی قلبی، دچار درد شدید سینه شود و بخواهد با خانواده‌اش تماس بگیرد، تصور کنید که در یک موقعیت بحرانی گیر افتاده‌اید و لازم است به سرعت دوستانتان را خبر کنید، گرچه می‌شود به شیوه روتین گوشی را به دست گرفت و مثلا با ۹۱۱ تماس گرفت، ولی همین کار هم مستلزم صرف مدتی وقت است. بله! شما برای یک تماس ساده با ۹۱۱ باید ۹ بار صفحه گوشی را لمس کنید! اما Guardlyاپ‌ای است که مختص این طور مواقع نوشته شده است، به کمک این اپ می‌توانید گروهی از دوستان زمان بحران را تعریف کنید و بعد هر وقت لازم شد، در تنها سه حرکت به آنها خبر بدهید!

۵- اپلیکیشنی برای اسکن چهره و ساختن یک مدل سه‌بعدی از آن:اپلیکیشن Trimensional می‌تواند طرح‌های نور منعکس‌شده از صورت شما را تحلیل کند و یک مدل سه‌بعدی از صورت شما بسازد. حتی می‌شود فیلم یا نسخه GIF‌ متحرک این اسکن را برای دوستان ارسال کرد!

۶- اپلیکیشن‌ اجتماعی مطالعه فید: روز به روز بر تعداد اپ‌هایی که می‌توان به کمک آنها می‌شود، توییتر، فیس‌بوک، گودر و اخبار را با ظاهری زیبا مرور کرد، افزوده می‌شود. Zite و Flipboard اپ‌هایی از این دست هستند که بدون آنها من نمی‌توانم روزم را شب کنم!

اما به تازگی اپلیکیشن دیگری منتشر شده است که با ظاهری دیگر همین کار را می‌کند، این اپ Taptuنام دارد و نسخه‌هایی مجزا برای آی‌فون و آی‌پد دارد.

۷- اپلیکیشن‌ای برای هماهنگ کردن موسیقی‌های مهمانی‌ها!: اگر در مهمانی‌ها و جشن‌ها، همیشه بر سر موسیقی‌هایی که صاحب‌خانه برای شما پخش می‌کند، جنگ و دعوا دارید، TuneTugبه دردتان می‌خورد، با کمک این اپ دوستانی که ای‌فون،آی‌پاد یا آی‌پد دارند، می‌توانند در یک گروه مجازی گرد هم آیند و موسیقی‌هایی که دوست دارند در جشن پخش شود، انتخاب کنند!بیشتر بخوانید: #ixzz20FM7nb1L>http://1pezeshk.com/archives/2011/04/this-week-in-the-world-of-applications.html#ixzz20FM7nb1L
آخرین اخبار فناوری را با «یک پزشک» دنبال کنید.

/ 0 نظر / 91 بازدید