هر آنچه که برای شگفت زده کردن کاربران نیاز بود

شاهد توضیحات مسئول گوگل بودیم که چیزی در کنار آن جلب توجه می‌کرد، یک شی که روی آن پارچه سفیدی کشیده بود و اکثر افراد حدس می‌زنند که تبلت جدید گوگل با نام «نکسوس ۷» باشد. در حالی که توجه همه به آن پارچه سفید و محصول زیر آن جلب شده بود، یکی دیگر از کارکنان گوگل وارد شده و شروع به ارائه آماری در رابطه با اندروید و اینکه چه تعداد کاربر دارد می‌کند.

طبقه آمار اعلام شده، اندروید در سال گذشته ۱۰۰ میلیون کاربر داشته است که میزان آن در سال جاری و ماه فعلی به ۴۰۰ میلیون رسیده است، همچنین در سال ۲۰۱۱ روزانه ۴۰۰ هزار دستگاه اندرویدی فعال می‌شد اما این تعداد در سال ۲۰۱۲ به ۱ میلیون دستگاه در روز رسیده است. بعد از ارائه این آمار، نوبت به رونمایی از نسخه جدید اندروید می‌رسد و آن چیزی نیست جز "Jelly Bean". در توضیحات این نسخه و ابتدای کار گفته شد که Jelly Bean بر پایه نسخه قبل اندروید بوده اما ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه شده است.

Android_Jelly_Bean_Louis_Gray_1_610x458.jpg

معرفی اندروید ۴.۱

برای توضیحات امکانات جدید در نسخه Jelly Bean باید از رابط کاربری شروع کنیم. در ابتدای توضیحات گفته شد که سعی شده تا اندروید نهایت تعامل را با کاربر داشته باشد،‌ همچنین شیوه رندر تصاویر گرافیکی پرحجم و انیمیشن‌ها، بهبود پیدا کرده و همه این‌ها در قابلیت Project Butter جمع آوری شده است؛ همه چیز مثلِ یک کره، صاف و یکدست! با این قابلیت، امکانات بیشتری در اختیار کاربر قرار می‌گیرد و به نوعی می‌تواند شخصی سازی بهتری را انجام دهد و آنطور که دوست دارد، آیکون‌ها را بچیند.

بعد از ویژگی‌ بالا، نوبت به "Offline Voice Typing" می‌رسد و همانطور که از نامش پیداست، کاربر می‌تواند بدون نیاز به اینترنت، فرامین صوتی خود را بگوید تا تبدیل به متن شود. این ویژگی تا پیش از این تنها با وجود اتصال به اینترنت ممکن بود. همچنین گوگل ۱۸ زبان جدید را به‌عنوان زبان‌های پایه ورودی به سیستم‌عامل اندروید اضافه کرده است که زبان فارسی نیز یکی از آن‌هاست.

نوبت به قسمت نوتیفیکیشن‌ها می‌رسد، در اینجا دیگر نیازی نیست فقط اطلاع رسانی‌ها را ببینید و به سراغ بخش‌های دیگر تلفن برای جواب دادن بروید، بلکه در آن واحد می‌توانید در همانجا کار خود را انجام دهید. به طور مثال وقتی یک ایمیل جدید برایتان می‌آید و نوتیفیکیشنی دریافت می‌کنید، در همانجا می‌توانید ایمیل‌تان را پاسخ دهید که این مورد برای اپلیکیشن‌های مشابه نیز همینطور است. بعد از ویژگی‌های بالا، نوبت به بخشی می‌رسد که گوگل در آن تخصص ویژه‌ای دارد؛ یعنی جستجو. در بخش جستجو کاربران از این پس می‌توانند به صورت صوتی، محتوای مورد نظر را پیدا کنند، بدون اینکه کار اضافه‌ای انجام دهند. 

بعد از مواردی که تا کنون بیان شد، صحبت از بخش جذابی به نام "Google Now" می‌شود که یکی از بخش‌های جدید جستجوی گوگل در اندروید است. با این قابلیت کاربران تلفن هوشمند را به معنای واقعی کلمه تجربه خواهند کرد. در اینجا تلفن همراه به شما می‌گوید که برنامه پروازها از چه قرار است و با کنترل کردن تقویم، ساعات مناسب برای بیرون رفتن از محل کار یا خانه را با توجه به ترافیک منطقه به شما یادآوری می‌کند. وقتی در شهر باشید و بخواهید به محل خاصی بروید، گوشی شما با توجه به زمان‌بندی که دارید به شما بهترین راه‌ها را پیشنهاد می‌کند. این نسخه توانمند و جذاب اندروید، اواسط ماه آینده عرضه می‌شود اما SDK آن‌را توسعه دهندگان از همین امروز می‌توانند دریافت کنند.

با اتمام معرفی نسخه ۴.۱ اندروید، نگاه‌ها به سمت سخت‌افزار رفت. جایی که در ابتدا آمارهایی همانند وجود ۶۰۰ هزار اپلیکیشن در Google Play و فعال بودن امکان خرید اپلیکیشن‌ها در ۱۳۲ کشور ارائه شد. نکته جالب در رابطه با نسخه جدید اندروید این است که اپلیکیشن‌های رایگان رمزگذاری شده و اپ‌های پولی بوسیله کلید تبادل ویژه‌ای روی دستگاه شخص نصب می‌شوند. بعد از توضیحات بیشتر در رابطه با فروشگاه گوگل و قبل از معرفی سخت‌افزار جدید، به این نکته اشاره شد که گوگل بزرگترین پایگاه آنلاین کتاب‌های دیجیتال را دارد و در بخش‌های متنوعی مثل سریال‌ها، کاربر می‌تواند آن‌ها را به راحتی دریافت کند و ببیند.

/ 0 نظر / 10 بازدید