اپل در حال تلاش برای از بین بردن ویروس Flashback

طبق گزارش شرکت امنیتی Dr.Web و با تاییدی که طی روزهای گذشته توسط کمپانی روسی کسپراسکی انجام گرفت، در حال حاضر بیش از ۵۰۰ هزار کامپیوتر مک آلوده به این تروجان (۲ درصد از کل کامپیوترهای مک) در جهان وجود دارند.

بر اساس مطلبی که در بخش پشتیبانی سایت مک منتشر شده است، اپل با کمک ISPهای سراسر جهان در تلاش است تا جلوی انتشار این برنامه مخرب را بگیرد. همچنین طبق گفته این شرکت، به‌زودی راه‌کاری برای حذف این برنامه مخرب از روی کامپیوترهای آلوده کاربران در دسترس قرار خواهد گرفت.

برنامه مخرب Flashback از طریق حفره امنیتی موجود در جاوا، سعی می‌کند تا اطلاعاتی نظیر نام‌های کاربری و  رمزهای عبور قربانیان را به شبکه‌ای از کامپیوترهای روی اینترنت منتقل نماید. فلش‌بک می‌تواند بدون طی کردن پروسه نصب و یا نیاز به وارد کردن پسورد ادمین، تنها از طریق بازدید یک صفحه، خود را در کامپیوتر مقصد نصب کند.

اپل در روز سوم آوریل، بسته به‌روز رسانی جاوا را برای نسخه‌های مک OS X 10.7 و 10.6 عرضه کرد که در آن، حفره امنیتی مورد نظر رفع شده بود.

در حال حاضر، ابزارهای رایگانی از طرف شرکت‌هایی نظیر کسپراسکی برای شناسایی و حذف این برنامه مخرب روی کامپیوترهای مک عرضه شده است. در صورتی که کاربر مک هستید، می‌توانید با استفاده از این ابزار، نسبت به وجود احتمالی این برنامه روی سیستم خود و حذف آن اقدام نمایید

/ 1 نظر / 12 بازدید
Arash

ممنون از وبلاگ قشنگتون........