آندروید 5 ساله همچنان صدرنشین است

۵ سال پیش در چنین روزی بود که Open Handset Alliance خبر از طراحی سیستم عاملی بر پایه لینوکس ویژه تلفن‌های همراه داد.

به گزارش پشتیبان آنلاین به نقل از ایتنا ، اریک اشمیت مدیر عامل گوگل به مناسبت ۵ سالگی سیستم عامل پرطرفدارشان می‌گوید: این همکاری‌ها باعث شد تا با طراحی این سیستم عامل نیروی بالقوه‌ای که در فناوری تلفن‌های همراه وجود داشت آزاد شود و میلیاردها کاربر در سراسر جهان را تحت تاثیر خود قرار دهد.

او در ادامه اضافه کرد که هدف ما طراحی یک سیستم عامل قدرتمند بود که به کمک آن ساخت و طراحی هزاران مدل مختلف از تلفن‌های همراه آسان شود.

به نظر می‌رسد ادعای مدیر عامل گوگل تا اندازه‌ای درست از آب درآمده باشد چرا که موسسه تحقیقاتی IDC اعلام کرد در چهار ماه پایانی سال جاری میلادی از هر ۴ تلفن همراه موجود در بازار ۳ تای آنها از سیستم عامل آندروید بهره می‌بردند.

به عبارت دیگر از ۱۸۱.۱ میلیون دستگاه تلفن همراهی که در این مدت به بازار عرضه شده ۱۳۶ میلیون دستگاه از آن‌ها یعنی ۷۵ درصدشان آندرویدی بوده‌اند.

این آمار نشان می‌دهد آندروید توانسته با توجه به رشد ۴۶.۴ تولید تلفن‌های همراه در سال ۲۰۱۲ نسبت به سال گذشته، رکورد خود را ۲ برابر کرده و به ۹۱.۵ درصد برساند و به این علت اغلب کارشناسان آندروید را یکی از عوامل تاثیر گذار در رشد بازار تلفن همراه به حساب می‌آورند.

بر اساس گزارش این موسسه تحقیقاتی، سیستم عامل iOS اپل با فاصله بسیار زیادی از آندروید در رتبه دوم قرار دارد و در این میان ویندوز فون مایکروسافت هم توانسته ۳.۶ میلیون دستگاه تلفن همراه را به خود اختصاص دهد.

/ 0 نظر / 14 بازدید