توقف فروش لپ‌تاپ در بازار

سیدمهدی میرمهدی کمیجانی در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: متاسفانه هنوز ارز مرجع به دست واردکنندگان لپ‌تاپ نرسیده و با وجود این که ثبت سفارش صورت گرفته هنوز بانک‌ها نسبت به پرداخت این ارز اقدام نکرده‌اند.

وی با بیان این‌که در حال حاضر مشکلی از نظر ثبت سفارش وجود ندارد تاکید کرد: در حال حاضر با وجود تمام مشکلات در بازار کمبودی وجود ندارد اما با این حال به خصوص طی سه روز گذشته که نوسانات نرخ ارز بیشتر شده اغلب فروشندگان ترجیح می‌دهند از فروش کالاهای خود خودداری کنند.

او در پاسخ به این سوال که آیا نظارتی بر روی این اقدام فروشندگان لپ تاپ صورت نخواهد گرفت، اظهار کرد: حتما به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد و از طرف صنف به افرادی که از فروش لپ‌تاپ خودداری می‌کنند اخطار خواهیم داد. اما به هر حال وقتی که قیمت‌ ارز بالا می‌رود تا حدی تخلفات غیر قابل کنترل می‌شود.

رییس اتحادیه فن‌آوران رایانه تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به این سوال که پس از اختصاص یافتن ارز مبادله‌ای چقدر قیمت لپ تاپ‌ها کاهش پیدا خواهد کرد، توضیح داد:‌ اگر ارز به دست واردکنندگان برسد قطعا با کاهش قیمت مواجه خواهیم بود و حتی ممکن است تا 30 درصد قیمت‌ها پایین بیاید.

/ 1 نظر / 18 بازدید
اشکان

سلام.از وبلاگتون دیدن کردم.وبلاگ خوبی دارید،تبادل لینک باعث افزایش بازدید وب دوتامون میشه.اگه مایل به این کار هستید به وب من مراجعه کنید و از قسمت تبادل لینک وبم اقدام به این کار کنید.ممنون.آدرس وب من: chik.persianblog.ir